FAQ - governmentkabuto.info

Przejdź do treści

Menu główne:

FAQ:
czyli najczęściej zadawane pytania przez media i odpowiedzi na nie (udostępnione publicznie aby ułatwić ludziom pracę)

1. Czyja jest ziemia na której powstało państwo?
Jest to moja prywatna własność, nie jest to ziemia należąca do skarbu państwa itp

2. Jakie są tereny państwa?
Państwo drogą proklamacji dysponuje terenami obok Kanady (Dixon Entrace oraz wody na północ) będącymi dotychczas terra nullis. Posiadamy też enklawę na terenie RP powstałą na podstawie prawa międzynarodowego, konwencji z Montevideo z 1933 roku oraz przyjętych przez MSWiA dokumentów.

3. Jaki jest cel państwa?
Dobry i szlachetny - chcemy pomagać potrzebującym. Kabuto ściśle współpracuje z Fundacją Uroboros, wszelkie zyski państwowe przekazywane są bezpośrednio na konta fundacji aby móc finansować rehabilitację, zabiegi oraz inne potrzeby podopiecznych.
Jest to też wyraz buntu skierowany w stronę absurdów prawnych w Polsce.

4. Czy istnieje plan zagospodarowania enklawy?
Oczywiście, pierwsze obiekty sportowe powstaną tam już w połowie roku 2017, będą one nieodpłatnie dostępne dla podopiecznych fundacji Uroboros, obywateli honorowych Kabuto oraz członków stowarzyszenia Elitarni.

5. Czy należy zwracać się do pana "królu"?
Nie, tytuł wynika z ustroju jednak nie mam potrzeby wyróżnienia się w ten sposób i wolałbym unikać takiego nazewnictwa. Nie mniej jestem właścicielem (władcą) Kabuto.

6. Czy rejestrując firmę w Kabuto posiadamy ubezpieczenie i inne świadczenia?
Wszystko opisane jest na stronie państwa. W Kabuto nie ma podatków ale nie ma też żadnego socjalu. Państwo niczego nie zabiera obywatelom ale też niczego nie daje, poza faktem przynależności i możliwości wspólnego działania.

7. Czy przystępując do Królestwa Kabuto muszę zrezygnować z obywatelstwa Polskiego?
Nie i nie polecam tego typu działań. MSWiA dopuszcza podwójne obywatelstwo i nawet zamieszcza poradnik na swoim portalu.

8. Czy mając firmę w Kabuto znikają moje obowiązku wobec US?
Nie - zgodnie z ustawą jesteś wtedy rezydentem RP i rozliczasz swoje podatki w miejscu realnego prowadzenia działalności. Nie mamy traktatu o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Kabuto i RP.

9. Jakie są plany zagospodarowania terenów wodnych obok Kanady?
Zapewne zaczniemy od platformy a skończymy na sztucznej wyspie jednak są to plany sięgająca poza rok 2020.

10. Jaki system prawny panuje w Królestwie Kabuto?
Tutaj pomogłem sobie istniejącymi formami prawnymi - na terenie Kabuto obowiązuje konstytucja RP jednak z wyłączeniem artykułów ograniczających suwerenność Kabuto oraz uzupełniona o rozporządzenia niwelujące absurdy prawne.

11. Czy planujecie rozwijać swoje reprezentacje sportowe?
Państwa takie, jak Kabuto - a jest ich sporo - z powodzeniem mogą rywalizować w NF-Board (Non-FIFA-Board), federacji stworzonej m.in. dla terytoriów zależnych, państw nieuznawanych i mniejszości narodowych. Grają tam Czeczenia i Tybet, ale gra też Sealand

12. Czytając komentarze w internecie wiele osób pisze, że to z pewnością jakaś prowokacja i nie biorą tego na poważnie. Ale rozumiem, że Kabuto funkcjonuje całkiem serio?
Kabuto jest kolejną na świecie mikronacją, z tą różnicą że my dopełniliśmy wszelkich formalności wynikających z prawa międzynarodowego. Jest to normalne małe państwo, obecnie staramy się o uznanie na arenie międzynarodowej.

13. Jak wygląda sytuacja w kwestii ZUS?
Swego czasu ZUS mocno kontrolował obywateli ale orzeczenie Sądu Najwyższego powstrzymało ich. Sędziowie zbadali przypadek kobiety zatrudnionej w słowackiej firmie. Po dwóch przegranych w sądach sprawach o składki ZUS, wniosła o kasację wyroku. Skutecznie! Sąd unieważnił wyroki stwierdzając, że polski ubezpieczyciel nie może kwestionować takich zagranicznych etatów, nawet gdy umowa o pracę przewiduje kilkanaście euro pensji.

Przez wiele mediów przewinęły się nagłówki że „opłacanie składek za granicą w celu uniknięcia ZUS jest legalne.” Sąd Najwyższy stwierdził, że ZUS nie może prowadzić własnych dochodzeń, żądając szczegółowych wyjaśnień – to przekroczenie uprawnień. Jednak może, a nawet powinien, wymieniać się informacjami z zagranicznymi ubezpieczalniami.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego